U17: Шеста поредна победа за Левски, "сините" се справиха и със Септември

Ваня Николова 30/08/2020 14:40

Левски записа шеста поредна победа в Елитната юношеска група до 17 години. „Сините“ на треньора Захари Сираков се наложиха с 4:0 като гости на Септември.

Мачът се игра на стадиона в Герман.

Левски е лидер в класирането с пълен актив от 18 точки и голова разлика 44:1, Септември има 12 точки.

В първите около 20 минути на мача домакините имаха три възможности. Още във втората минута след центриране отдясно в наказателното Адриан Данчев стреля, но вратарят на Левски Пламен Андреев отрази.

В 15-ата минута Владимир Стефанов от воле прати топката над вратата на „сините“. Малко по-късно Красиан Колев пропусна да се разпише, след като пред вратаря на Левски игра с глава, но топката мина покрай вратата.

Гостите поведоха в 23-ата минута. Защитник на Септември върна към своя вратар, нападателят на Левски Георги Атанасов стигна до нея и останал сам срещу стража на домакините я прати в мрежата за 0:1.

В 32-ата минута „сините“ удвоиха преднината си. След центриране в наказателното поле футболист на домакините игра с ръка, топката отиваше към вратата, а Георги Атанасов игра последен с нея за 0:2.

Малко преди края на първото полувреме Антоан Стоянов пропусна да вкара трети гол след подаване на Антон Иванов, вратарят на Септември Мартин Иванов спаси удара.

В началото на второто полувреме на терена влезе куче, което развесели футболисти и зрители.

След един час игра Левски направи преднината си класическа. След атака отляво топката бе подадена към Николай Арахангелов, който вкара за 0:3.

Само две минути по-късно бе отсъдена дузпа за Левски за нарушение на Илиан Тонов срещу Георги Атанасов. Денис Динев реализира от бялата точка, с което оформи крайния резултат.

До края „сините“ имаха и други възможности, като в 85-ата минута Емил Кьосов удари греда.

---

Септември – Левски 0:4 (0:2)

0:1 Георги Атанасов (23), 0:2 Георги Атанасов (32), 0:3 Николай Арахангелов (60), 0:4 Денис Динев (62-дузпа)

Септември: Мартин Иванов-капитан, Димитър Величков (Димитър Николов), Мирослав Колев, Илиан Тонов, Николай Желязков, Владимир Стефанов, Александър Марков (Атанас Килов), Наско Кехайов (Мартин Иванов), Адриан Данчев (Пламен Павлов), Красиан Колев, Мартин Зимбилев (Кристиан Георгиев);

Резерви: Александър Иванов, Георги Минчев;

Треньор: Андрей Андреев

Левски: Пламен Андреев, Емил Кьосов, Димитър Андонов, Денис Динев-капитан, Атанас Йорданов, Александър Асенов, Николай Арахангелов, Антоан Стоянов (Виктор Добрев- Ивайло Марков), Асен Митков (Алекс Минчев), Антон Иванов (Виктор Атанасов),  Георги Атанасов;

Резерви: Калоян Славчев;

Треньор: Захари Сираков

Съдии: Йото Гарабедов, Димитър Мекушин и Георги Иванов

Делегат на БФС: Павел Панов

Жълти картони: Денис Динев, Николай Арахангелов (Левски), Димитър Величков, Мирослав Колев (Септември)