България U19 ще играе за петото място на Евроволей

BGvolleyball.com 30/08/2020 10:20

Националният отбор по волейбол за девойки под 19 години ще играе за петото място на европейското първенство за тази възраст, която се провежда в Зеница (Босна и Херцеговина) и Осиек (Хърватия). Младите "лъвици" победиха категорично Словакия с 3:0 (25:17, 25:23, 25:17) в полуфиналите за разпределение на местата от 5-о до 8-о в надпреварата.

Така волейболистките на Габриела Айшинова ще срещнат Полша, която отстрани домакина Хърватия също с 3:0 гейма.

Българските момичета бяха категорични в първия и третия гейм, като единствено във втората част позволиха на съперника да се доближи.

Най-резултатни бяха Мария Йорданова и Мерилин Николова с по 16 точки (3 аса) (2 аса). С 14 точки приключи Йоанна Атанасова (2 аса, 2 блокади). За съперника Тереза Хрушецка се отчете с 9 точки (3 блокади)

Битката за петото място е днес от 18:30 ч.  Словакия и Хърватия ще играят за седмата позиция в 16:00 ч.