Волейболистите U18 стартираха перфектно Евроволей

BGvolleyball.com 05/09/2020 19:45

Националният отбор по волейбол за юноши под 18 години, воден от Мартин Стоев, стартира перфектно на европейското първенство в Италия. Младите "лъвчета" надиграха категорично Белгия с 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) в първия си двубой от група I на надпреварата, изигран в Марсиковетере.

Така родните представители застанаха начело на временното класиране с 3 точки, преди мача на домакините и Турция.

Волейболистите на Мартин Стоев доминираха през по-голямата част от срещата. Водещ елемент за успеха бе сервисът, изпълнен от Георги Татаров. В първия гейм двата тима тръгнаха равностойно - след 7:7 серия на "лъвчетата" доведе до стабилна преднина 12:7. Впоследствие нашите момчета не срещнаха трудности и затвориха с разлика от осем точки.

Във втората част играта започна идентично, като ключов момент бе средата на гейма. Двата отбора се доближиха един до друг, но българските състезатели отново бяха по-добрите и успяха да поведат с 2:0 гейма

Третият гейм започна повече от отлично за родния тим - 8:1. "Трикольорите" доминираха през почти цялото време и държаха съперника далече, но в края на гейма и мача фламандците се мобилизираха и вкараха интрига. Играчите на Мартин Стоев обаче бяха по-устойчиви и хладнокръвни и излязоха от ситуацията, записвайки чиста победа

Топреализатор бе Александър Николов с 23 точки (2 аса, 3 блокади), Георги Татаров добави 12 точки (1 блокада). С 11 точки се отчете Ерик Стоев (1 ас, 3 блокади). За белгийския състав Фере Режер с 14 точки (3 блокади)

Утре (6 септември) е почивен ден, а следващия мач е на 7 септември (понеделник) - срещу Турция, от 18:00 ч.