И трите набора на Черноморец се класираха за националния етап от турнира за Купата на БФС

Viasport 09/09/2020 09:30
Детско-юношеската школа на Черноморец (Бургас) класира на национално ниво и трите си набора в турнира за Купата на БФС.

Най-голям заряд предизвика мачът при юношите (старша възраст, родени 2003), където акулите приеха на своя стадион градския съперник Нефтохимик. Любопитството се допълваше от факта, че при "зелените" през това лято отидоха няколко момчета от "синия" клуб. Срещата завърши при равенство 0:0, а при наказателните удари акулите триумфираха с 5:4. Този тим на Черноморец през миналата година достигна до четвъртфинал в същия турнир.

Живко Стаматов вкара първата дузпа за Черноморец, а след него безгрешни бяха Божидар Киряков, Стилиян Станчев, Вълимир Стоев и Денис Дагигов при петото изпълнение. Вратарят Алекс Койчев пък спаси дузпата на Рамис Ерсоев от гостите и класира своя тим напред.

Зрителите на стадион "Черноморец" станаха свидетели на здрав и спортсменски мач, изпълнен с много енергия и битка.

Също след изпълнение на дузпи напред продължават и акулите от набор 2005, които победиха връстниците си от Бургас-Спорт. Редовното време завърши 1:1, а при наказателните удари за крайното 4:2 за Черноморец вкараха Вениамин Петров, Стилян Кръстев, Алекс Димитров и Тодор Тузлуков.

Напред преминават и момчетата от набор 2007, които се наложиха с 4:3 над Звезденбург на стадиона в село Ветрен. Христо Димитров вкара първия гол за своите в мача, а след това и победния 10 минути преди края. Акулите дръпнаха с 2:0, допуснаха обрат 2:3 до почивката, но накаря триумфираха с две попадения през втората част.