България U18 ще играе за бронза на европейското първенство

BGvolleyball.com 12/09/2020 20:35

Националният отбор по волейбол за юноши под 18 години не успя да стигне до финал на европейското първенство в Италия. Волейболистите ни, водени от Мартин Стоев, загубиха от Чехия с 0:3 (19:25, 22:25, 19:25) в първия полуфинал от турнира в Лече.

Така родните представители ще играят в спора за бронзовите медали. Съперник ще им бъде загубилият втория полуфинал, който противопоставя Италия и Полша.

Стартов състав: Стоил Палев, Георги Татаров, Александър Николов, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро Калоян Вълчинов (Борислав Николов, Ерик Стоев, Виктор Бодуров, Християн Великов, Венислав Антов).

Големият залог – участие на финал на Евроволей, както и смяната на залата, явно се отрази негативно на нашите момчета в този важен мач. Националите ни, които показаха страхотни качества в предишните срещи, този път не успяха да демонстрират същите изяви. Тимът на България нямаше ден! Нищо не вървеше от играта на волейболистите ни - показахме слабости в посрещане, от там не вървеше и атаката. Нашите не успяха да използват и основното си оръжие – сервиса, като допуснахме много грешки от начален удар.

Съперникът започна много стабилно, запази константност в играта си през цялото време, като имаше предимство и през трите гейма. Селекционерът Мартин Стоев се опита да направи промени, като във втората част започна с разпределителя Борислав Николов, а в посрещане влезе Ерик Стоев. До края на мача треньорът Стоев извъртя почти целия състав на отбора за да предизвика промяна, но за съжаление безуспешно.

Единствено във втората част имаше частичен проблясък, когато нашите момчета успяха да стопят голям пасив и докарат мача до 22:24, но грешка от сервис сложи край на възходящата линия. Чехите устояха на всички атаки и затвориха мача с чиста победа.

С най-голям актив за България бе Александър Николов с 13 точки (2 аса). Георги Татаров приключи със 7 точки.