Левски (2007) спечели дербито с ЦСКА при децата (видео)

Ваня Николова 13/09/2020 15:00

Левски спечели с 2:1 дербито с ЦСКА при децата, родени през 2007 година. Мачът бе от първи кръг на столичното първенство.

Срещата се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

Дербито предложи интересни моменти, положения и емоции. И двата тима обаче допускаха доста грешки. Както се вижда от резултата, тези при "червените" бяха малко повече.

Левски поведе в резултата в 7-ата минута, когато Стивън Стоянчов получи пас от Давид Димитров, навлезе в наказателното поле и не остави шанс на вратаря на съперника.

Само три минути по-късно ЦСКА изравни. При атака на "армейците", защитник на Левски върна към своя вратар, той изби с крак, топката попадна в Юлиан Гилов, който се разписа за 1:1.

За съжаление, през първата част, около 20-ата минута играчът на ЦСКА Максимилиан Симеонов при единоборство получи контузия в коляното, напусна принудително терена и бе закаран в болница. Травмата се оказа много тежка - счупване на две места. Малко след края на срещата ръководството на ПФК Левски и на Академия Левски чрез клубния си сайт пожела бързо възстановяване и завръщане на терена на Максимилиан.

До края на полувремето нападателят на ЦСКА Илия Димитров имаше 2-3 ситуации, при които обаче не успя да затрудни вратаря на Левски Атанас Кехайов.

За "сините" Марто Бойчев и Давид Димитров изпълниха преки свободни удари, но не намериха целта. При изстрел на Михаил Петров от дъгата на наказателното поле стражът на ЦСКА Александър Спасов улови.

Десетина минути след началото на второто полувреме удар на Давид Димитров бе отразен от вратаря на "червените" Спасов.

В 47-ата минута Левски отново излезе напред в резултата. "Сините" отнеха топката в центъра и организираха бърза атака, завършена успешнo отново от Стивън Стоянчов, който вкара с удар от границата на наказателното поле.

ЦСКА имаше две прекрасни възможности да изравни. В 55-ата минута Илия Димитров изведе Юлиан Гилов, но ударът му бе спасен от вратаря на Левски Кехайов. Малко по-късно изстрел на Антон Толев мина покрай вратата.

В края "сините" можеха да вкарат трети гол, Кристиян Йорданов обаче бе спрян от вратаря на ЦСКА.