ВАСК се класира за квалификационен турнир при кадетите

BGvolleyball.com 27/09/2020 13:00

Младите волейболисти на ВА Стойчев-Казийски (ВАСК) за кадети (състезатели, родени 2003/2004 година) се класираха за квалификационен турнир, даващ право на участие в държавните финали по волейбол за тази възраст.

Представителите на ВАСК продължават напред, след като спечелиха предквалификационния турнир, който се проеде в Луковит.

Тимът, воден от Мирослав Илиев, записа две категорични победи с по 3:0 над Черноломец (Попово) и Ботев (Луковит) във вчерашния ден, а третият мач, който трябваше да се изиграе днес, не се състоя поради отказване на Локомотив (Червен Бряг).

Така с три победи, отборът на ВАСК завърши безапелационно на първо място В квалификационния турнир ВАСК ще бъде в група с волейболистите на Славия и Миньор.  Първият печели директна квота за спора за титлата, а вторият и третият отиват на допълнителна квалификация.