U17: Левски остана с пълен актив и след мача със Славия, десет от десет за "сините"

Ваня Николова 03/10/2020 19:15

Левски (2004) остана непобеден в Елитната юношеска група до 17 години и след десети кръг в първенството. В среща, която се игра на помощния тревен терен на стадион „Славия“, „сините“ се наложиха с минималното 1:0 над домакините.

По този начин играчите на Захари Сираков продължават да бъдат лидери в шампионата с пълен актив от 30 точки. Славия има 19 и заема пето място.

Левски създаде повече положения в мача, но нападателите в синьо не бяха прецизни, а и вратарят на Славия Георги Панов имаше много добри спасявания. Единственото попадение падна през второто полувреме.

В първите десетина минути гостите имаха две ситуации. При първата удар с глава на Георги Атанасов бе отразен от стража на домакините, а при втората Асен Митков стреля над вратата. Славия отговори с удар в аут на Красимир Русинов, който бе изведен от Чунг Нгуен До.

В средата на полувремето Митков бе изведен на чиста позиция, но вратарят на Славия Панов отново се справи. Малко по-късно Чунг Нгуен До опита да прехвърли вратаря на Левски, но топката излезе в аут.

Две минути преди края на полувремето гол на „сините“ не бе зачетен поради засада.

В 52-ата минута нападателят на Левски Георги Атанасов овладя в наказателното поле, обърна се и стреля, но малко не му достигна да отбележи – топката мина покрай вратата.

Десетина минути по-късно Александър Асенов от Славия опита мощен далечен шут, но неточно.

В 65-ата минута Левски поведе. След центриране отляво, успоредно на голлинията, капитанът на Славия Валентин Петров се вкара автогол.

До края на мача „белите“ така и не намериха верния път до вратата на Левски.

„Сините“ имаха възможности да направят успеха си по-убедителен. При една от тях, пет минути преди края два последователни удара, първо на Атанас Йорданов, а след това и на Виктор Атанасов, бяха отразени от Панов.

В следващия кръг предстои дерби Левски – ЦСКА. Мачът е насрочен за 14 октомври, сряда, от 15:30 ч. на стадион „Георги Аспарухов“.