Волейболистките с втора загуба на европейското U17

BGvolleyball.com 03/10/2020 21:00

Националният отбор на България за девойки под 17 години претърпя втора загуба на европейското първенство за тази възраст. Момичетата на Диян Боюклиев отстъпиха на Словакия с 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 19:25) в мач от група I на надпреварата, изигран в Подгорица.

Родните представителки са четвърти в таблицата с 2 точки (1 победа, 2 загуби), съперникът е на втората позиция с 6 точки (2 успеха, 1 загуба).

В първите два гейма словачките доминираха и закономерно поведоха с 2:0 гейма. В началото на първата част българските волейболистки имаха превес, но не се случи нищо повече.

Третият гейм протече под диктовката на младите "лъвици", които задържаха преднината си през цялото време и намалиха пасива си.

Решителната четвърта част тръгна идентично на първата. Впоследствие играта бе равностойна, но словашкият тим намери решение в ситуацията и задържа преднината стабилна. Това се оказа и ключово за края на гейма и на мача.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 14 точки (1 блокада), Виктория Коева добави 10 точки (4 аса). За съперника Деана Валентова бе над всички с 19 точки (4 аса, 1 блокада), с 16 се отчете Александра Фричова (2 аса, 2 блокади).

Утре (4 октомври) е почивен ден на надпреварата, а в понеделник (5 октомври) нашите момичета играят срещу Словения. Словакия среща Турция.