България U17 без шансове да прескочи груповата фаза на Евроволей

BGvolleyball.com 06/10/2020 10:35

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 17 години загуби шансове да прескочи груповата фаза на европейското първенство за тази възраст, след като претърпя трета загуба. Момичетата на Диян Боюклиев отстъпиха на Словения с 0:3 (20:25, 25:27, 15:25) в мач от група I на надпреварата, изигран в Подгорица.

Така родните представителки заемат петата позиция с 2 точки (1 победа, 3 загуби). словенките са на втората позиция със 7 точки. Словакия и Италия имат по 6 точки, което означава, че дори евентуална победа утре няма да промени положението.

В първата част състезателките на Само Миклавц доминираха изцяло, като не позволиха на "лъвиците" да ги преодолеят, въпреки че се доближиха на две точки. Впоследствие нашите момичета взеха инициативата и удържаха темпото почти до самия край. В ключовите моменти съперникът навакса изоставането и успя да измъкне гейма, стигайки до 2:0.

Третата част отново премина под диктовката на словенките, които постепенно увеличаваха разликата и тя нарастна до 10 точки. Тимът от планинската държава се поздрави с чист успех след 25:15.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 16 точки (4 аса). За Словения Тая Градишник приключи с 14 точки, 12 точки добави Селена Лебан (1 ас, 2 блокади).

Последният двубой от груповата фаза е днес, като България се изправя срещу Италия. Мачът започва в 18:30 ч.