Волейболистките U17 завършиха със загуба Евроволей 2020

BGvolleyball.com 07/10/2020 10:10

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 17 години приключи със загуба в груповата фаза на европейското първенство за тази възраст. Момичетата на Диян Боюклиев отстъпиха на Италия с 0:3 (22:25, 13:25, 17:25) в последен мач от група I на надпреварата, изигран в Подгорица. С това родните представителки отпаднаха от по-нататъшно участие на шампионата.

Младите "лъвици" приключи на петото място в групата с 2 точки (1 победа, 4 загуби), италианките са първи в класирането с 12 точки (4 успеха, 1 загуба) преди изиграването на последния мач между Турция и Черна гора. "Полумесеците" са на второ място, но победа над домакините ще ги постави на лидерската позиция, измествайки момичетата от Ботуша.

"Скуадра" имаше предимство почти през целия първи гейм, като допусна нашите за кратко да поведат в средата на частта. Впоследствие волейболистките на Марко Менкарели отново излязоха напред, успявайки да задържат стабилна преднината.

Във втората част доминацията на италианските състезателки продължи и те увеличиха лесно аванса си. Третият гейм започна равностойно, но европейските вицешампионки до 16 години отново взеха нещата в свои ръце и се поздравиха с чиста победа, класирайки се на полуфинали.

Двубоите от финалната четворка ще се играят на 8 октомври (четвъртък), като "адзурите" ще се изправят срещу Сърбия или Русия. Мачът е от 17:30 ч. б.в. Другият полуфинал ще противопостави Турция срещу "плавите" или "сборная" - в 20:00 ч.

Най-резултатна бе Виктория Коева с 13 точки (1 ас, 3 блокади), Ива Дудова добави 9 точки (2 блокади). За съперника Юлия Итума бе над всички с 18 точки (1 ас, 1 блокада), с 10 точки приключи Сара Белиа (2 аса).