U15: Левски нанесе първа загуба на ЦСКА през сезона (видео)

Viasport 10/10/2020 12:35

Левски нанесе първа загуба на ЦСКА през новия сезон в Елитната юношеска група до 15 години. В среща, изиграна днес на изкуствения терен на стадион „Георги Аспарухов“, „сините“ се наложиха над своя съперник с 2:0.

Преслав Бачев отбеляза и двете попадения за Левски в мача. Той откри резултата в 41-ата минута след подаване на Дейвид Джоров, като изпревари защитниците на гостите и вкара топката в мрежата.

В 66-ата минута, след асистенция на Кристиян Йовов, Бачев остана непокрит в наказателното поле на ЦСКА и излезе сам срещу вратаря, като без колебание прати топката в левия ъгъл на вратата.

С успеха момчетата на Стоян Димов излизат на първото място във временното класиране с актив от 26 точки, докато "армейците" остават втори с две по-малко.

Левски - ЦСКА 2:0 (0:0)

1:0 Преслав Бачев (41), 2:0 Преслав Бачев (66)

Левски: Пламен Иванов, Део Дамянов, Виктор Любенов, Дейвид Михалев, Калоян Борунов, Никола Бандев, Александър Божилов - капитан, Преслав Бачев, Адриан Райчев, Денис Гиведжов, Йоан Янев;

Резерви:  Теодор Николов, Крис Златинов, Александър Маринов, Александър Сомов, Ники Гинчев, Кристиян Йовов, Дейвид Джоров;

Треньор: Стоян Димов;

ЦСКА: Георги Гергинов, Илиян Димитров, Тодор Цонев, Светозар Евтов, Димитър Христов, Алексей Раданов, Георги Христанов, Кристиан Чачев, Венцислав Иванов, Кирил Георгиев - капитан, Александър Кожухаров;

Резерви: Габриел Петковски, Александър Александров, Антон Илиев, Ангел Тодоров, Милен Георгиев, Мануел Михайлов, Лоренцо Борисов;

Треньор: Стоян Ангелов;