България U19 загуби втората си контрола с Турция

Viasport 14/10/2020 09:35

Юношеският национален отбор на България до 19 години допусна загуба с минималното 0:1 във втората си контрола с връстниците си от Турция.

Спарингът се игра в Анталия, където "трикольорите" преминаха кратък лагер. В понеделник те надделяха над същия съперник с 2:1.

„Лъвчетата“ могат да съжаляват, че не се поздравиха поне с равенство, след като през второто полувреме пропуснаха многобройни положения пред вратата на домакините.

Единственото попадение в мача реализира Мухамет Арсланташ в 50-ата минута.

Десетина минути по-късно влезлият като резерва Денислав Ангелов пропусна от близко разстояние най-чистото положение за българския тим. В края на двубоя България нямаше шанс да реализира още няколко добри възможности за попадение.

Мачовете с Турция са генерална репетиция преди участието на тима на Ангел Стойков в Елитния квалификационен кръг за европейското първенство след месец, където България е в група заедно с Испания, Белгия и Северна Македония.

И трите мача са през ноември, като за Евро 2021 се класира единствено победителят от групата.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 2. Александър Ганчев, 20. Емил Колев (45 – 9. Мартин Петков), 18. Димитър Стоянов (45 – 11. Димитър Тонев), 16. Станислав Работов, 13. Кольо Станев, 7. Кирил Киров (54 – 5. Йоан Бауренски), 8. Александър Тодоров, 10. Павел Георгиев (64 – 14. Георги Александров), 17. Марин Петков (54 – 15. Мартин Атанасов), 22. Петър Караангелов (54 – 21. Денислав Ангелов).

Селекционер: Ангел Стойков.

Снимка: архив