Монтана издържа 43 минути срещу Септември в Елитната U19

Viasport 07/11/2020 18:00

Отборът на Септември срещна трудности през първото полувреме срещу Монтана в мач от 16-и кръг на Елитната група U19, но накрая стигна до изразителна победа с 4:0.

Гостите започнаха организирано мача и се бранеха добре, а положения през първите 30 минути почти липсваха. Към края на частта обаче Септември натисна и след страхотен пробив по дясното крило и удар от малък ъгъл Кристиан Тасков откри.

Веднага след гола Калоян Симеонов имаше шанс да удвои, но пропусна сам срещу вратаря. Единственият удар на Монтана в целия мач дойде в заключителните секунди на първата част и бе дело на Кристиян Младенов от разстояние.

Второто полувреме започна с нова серия атаки на домакините, но Симеонов и Тасков се надпреварваха да пропускат.

Най-атрактивните минути в мача бяха между 54-aта и 57-aта. Първо удар на Тасков бе спасен от вратаря Петров, Монтана опита бърза контраатака, но Георги Манолиу бе блокиран, а при последвалото разиграване Калоян Симеонов проби през средата и с мощен удар удвои.

Този гол отчая момчетата от Монтана и Септември зареди серия от опасни атаки, на които липсваше завършващият удар.

В 65-ата минута Симеонов се разписа отново след многоходова комбинация с едно докосване.

Десетина минути по-късно страхотно центриране от фаул на Евгений Илиев бе засечено от влезлия като резерва Мартин Харизанов за 4:0.

В последните минути Симеонов имаше шанс да запише хеттрик, но голът му бе отменен заради засада.

---

Септември - Монтана 4:0 (1:0)

1:0 Кристиан Тасков (43), 2:0 Калоян Симеонов (57), 3:0 Калоян Симеонов (65), 4:0 Мартин Харизанов (74)

Септември: Християн Славков, Адреан Стойков (Теодор Андреев), Мартин Филипов, Валери Попов (Красиан Колев), Мирослав Делков, Панайот Пасков-капитан, Стоян Стоичков (Мартин Харизанов), Евгений Илиев (Мирослав Колев), Мартин Стойчев, Калоян Симеонов, Кристиан Тасков (Крис Вълчинов);

Резерви: Мартин Иванов;

Треньор: Иван Гешев;

Монтана: Петър Петров (Трифон Соколов), Велислав Илиев, Георги Замфиров, Георги Миланов, Мартин Николов (Рослав Найденов), Бисер Ангелов, Георги Манолиу-капитан, Кристиян Вълков ( Борислав Славчов), Кристиян Младенов, Денис Русинов, Наско Крумов (Майкъл Илиев);

Резерви: Теодор Петков, Емил Каменов

Треньор: Дилян Иванов;

Жълт картон: Георги Манолиу (Монтана)

Съдии: Георги Спасов, Димитър Стоилов и Стоян Стоянов;