Късни голове донесоха успех на Царско село над Ботев 57 в столичното първенство U19

Viasport 14/11/2020 19:05

С голове в последните минути Царско село взе с 2:0 дербито срещу Ботев 57 в столичното първенство U19 Зона "Б".

Срещата можеше изобщо да не се играе, тъй като гостите бяха дошли само с един екип, чийто цвят съвпадаше с този на домакините, но треньорът на Ботев Николай Годжев предпочете нещата да се решат на терена пред служебна победа.

Гостите започнаха по-настоятелно и Даниел Желев и Димитър Григоров на няколко пъти тестваха рефлекса на вратаря Кристиян Тодоров, който се намеси решително, а веднъж и гредата му помогна.

В 28-ата минута Ботев създаде първото си по-опасно положение след пробив на Ивайло Христов, чийто удар от малък ъгъл бе неточен. В 44-ата минута вратарят на Царско село Александър Кючуков игра с ръка извън наказателното поле, но се намеси отлично при последвалия пряк свободен удар.

Второто полувреме продължи в същия тон като гостите продължиха да са по-активни. Марио Димитров нацели горната греда в 50-ата минута, а в 57-ата вратарят Тодоров излезе предвидливо и изчисти с глава извеждащо подаване секунди преди Димитров да нанесе голов удар. Антонио Ангелов отчете домакините с плътен удар в 61-ата минута, минал на сантиметри над вратата.

Последните три минути се оказаха решаващи за крайния изход. Първо влезлият като резерва Емилиян Стефанов се възползва от разбъркване в наказателното поле и оказал се сам срещу Тодоров откри в 87-ата минута. Домакините се хвърлиха с всички сили напред, но при контраатака в продължението Александър Йовчев оформи крайното 2:0.