Време за мъже в столичното първенство за набор 2007 – Витоша 13 обърна Ботев 57 за 3:1 в мъглата

Viasport 15/11/2020 13:35

При изключително тежки атмосферни условия в неделната сутрин Витоша 13 се наложи над Ботев 57 с 3:1 в софийското първенство за набор 2007, първа група.

Непрогледна мъгла посрещна двата отбора на терена на ВТУ "Т. Каблешков" и със сигурност остана загадка защо 13-годишни деца трябва да играят толкова рано в студените зимни месеци.

Малките футболисти обаче проявиха мъжество и излязоха на терена пределно мотивирани. Домакините от Витоша 13 атакуваха масирано в началото като още в 5-aта минута силен удар на Росен Георгиев затрудни вратаря.

Гостите отговориха с диагонален удар на Стефан Караколев в 10-aта минута, отразен с вещина от отличния в мача Николай Вълков, който е част и от отбора на Витоша 13 в елитната група U15.

В 22-aта минута Ботев 57 получи право да изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата и след получил се рикошет в стената, Дони Зоров откри резултата – 0:1.

Домакините реагираха мигновено и минута по-късно упражниха висока преса, която принуди защитник да сбърка върната топка, която изведе Адриян Барабанов сам срещу вратаря за 1:1.

До края на полувремето Барабанов, който често бележи и при по-големите, се отличи още няколко пъти, като в 30-aта минута проби остро в наказателното поле, но силният му удар беше спасен от Борислав Агонцев.

През втората част мъглата се вдигна и децата показаха още по-привлекателен футбол. В 47-aта минута центриране на Туна Андреев намери непокрит Ивайло Жеков, но ударът му мина над гредата.

В 55-aта минута Витоша излезе напред след рядко красива комбинация за тази възрастова група. Андреев открадна топка в средата на терена, напредна по лявото крило и намери като по конец най-добрия в мача Барабанов, който се разписа с глава – 2:1.

Три минути по-късно голмайсторът пропусна да запише хеттрик, след като в рамките на 30 секунди два пъти се оказа сам в наказателното поле, но ударите му минаха до гредата.

Три минути преди края домакините решиха всичко чрез влезлия като резерва Кристиян Костадинов, който с плътен удар оползотвори подаване на Даниел Колев.

---

Витоша 13 – Ботев 57 3:1 (1:1)
0:1 Дони Зоров (22), 1:1 Адриян Барабанов (24), 2:1 Адриян Барабанов (55), 3:1 Кристиян Костадинов (67)

Витоша 13: Николай Вълков, Пламен Златанов, Константин Стефанов, Стефан Троянов, Туна Андреев, Росен Георгиев, Майкъл Наков, Даниел Гаджонов, Никола Кунчев, Ивайло Жеков, Адриян Барабанов (Евгени Батов, Николай Хараламбов, Антон Станков, Кристиян Костадинов, Даниел Колев);

Треньор: Георги Николов;

Ботев 57: Борислав Агонцев, Николай Георгиев, Стефан Георгиев, Йордан Шейтанов, Радослав Александров, Пламен Иванов, Симеон Петков, Калоян Димитров, Виктор Панов, Дони Зоров, Стефан Караколев (Валентин Спасов, Раян Цанзопулос, Борислав Игнатов, Петко Славов, Златомир Михайлов, Кристиян Алексиев, Лазар Георгиев); Треньор: Веселин Петров;

Жълти картони: Майкъл Наков, Кристиян Костадинов (Витоша 13)