Назарян и Миладинов в петицата на Спортист на годината, Андреев с отборен приз

Борба, Плуване, Тенис
    Viasport 30/12/2020 17:00

Борецът Едмонд Назарян и плувецът Йосиф Миладинов са сред най-добрите спортисти на България за 2020 г. Двамата попаднаха в челната петица на 63-ото издание на Спортист на годината, в което гласа си дадоха 82 журналисти от близо 40 медии.

Назарян се класира на почетното второто място с 525 точки, като пред него остана единствено Цветана Пиронкова със 732.

Миладинов, който е и победител в анкетата на Viasport.bg, зае петата позиция с 214 точки.

На трето място е боксьорът Кубрат Пулев, а четвърта е световната шампионка в самбото Мария Оряшкова.

Още един млад състезател бе сред отличените. Тенисистът Адриан Андреев получи приза Отбор на годината заедно с Григор Димитров, Димитър Кузманов, Александър Лазаров и Александър Донски за деветото им място на турнира ATP Cup в Австралия през януари.

За втора поредна година лекоатлетът Християн Стоянов e “Спортист с увреждания”.  Той събра 580 т.

В традиционната анкета на вестник „Труд“ победител е треньорът на националния отбор по борба (жени) – Петър Касабов.

За любимец на публиката в категорията „Вот на публиката“ бе избран златната ни ракета – Григор Димитров.

Церемонията по награждаването на победителите ще се състои след края на противоепидемичните мерки.