Александър Николов стана водещ реализатор за България в контрола

BGvolleyball.com 31/12/2020 09:00

17-годишният Александър Николов се превърна във водещ реализатор във втората контрола на мъжкия национален отбор по волейбол със Северна Македония. Двубоят се проведе в зала „Борис Трайковски“, а тимът ни спечели срещата с 3:1 (17:25, 25:18, 25:22, 25:22).

Посрещачът отбеляза 15точки в мача (2 аса), а освен това бе удостоен от домакините с приз за най-млад играч в приятелските срещи.

Димитър Димитров и Илия Петков добавиха по13 точкиза успеха (1 ас, 1 блокада). Засъперника Никола Гьоргиев и Александар Ляфтов записаха по18 (1 ас, 1 блокада) и 17 точки (4 аса, 1 блокада).

Ден по-рано „лъвовете“ отново победиха този съперник, но след обрат с 3:2 гейма. Мачовете бяха част от 44-ото издание на традиционния мемориален турнир „Бранко Хаджиильоски-Чайка“

Това бе последен мач за волейболистите ни за 2020 г. След новогодишните празници Северна Македония ни връща визитата, като ще има две нови проверки между двата тима в София. Те са насрочени за 5 и 6 януари в столичната зала „Христо Ботев“.

Двубоите са част от подготовката на националите за предстоящата европейска квалификация в Израел (12-17 януари).