България U19 разби Северна Македония U19 в контрола в Турция

Viasport 29/01/2021 16:00

Националният отбор по футбол за юноши старша възраст U19 победи с убедителното 4:0 Северна Македония U19 в контролна среща, играна в Алания (Турция).

По два пъти в мача се разписаха Георги Трифонов и Мартин Сораков.

В 34-ата минута българският отбор откри резултата. Никола Илиев центрира в наказателното поле, а играчът на Ботев (Пловдив) Георги Трифонов засече с глава за 1:0. Последваха пропуски на Мартин Смоленски и Християн Петров.

В 62-ата минута играчите на Ангел Стойков удвоиха аванса си. Голмайстор отново бе Георги Трифонов, който се разписа след подаване на Валентин Цветанов

Минута по-късно вратарят Светослав Вуцов спаси опасен удар.

В 66-ата минута влезлият като резерва Мартин Сораков направи резултата класически след хубава комбинация в наказателното поле и безпощаден удар с левия крак.

Десет минути по-късно футболистът на Славия Сораков вкара четвърто попадение за България. Нападателят излезе очи в очи срещу вратаря на Северна Македония, преодоля го и отбеляза втория си гол в мача.

На 1 февруари нашият тим ще играе контрола срещу Молдова, а на 4 февруари - срещу Шахтьор Донецк.

---

България U19 - Северна Македония U19 4:0 (1:0)

1:0 Георги Трифонов (34), 2:0 Георги Трифонов (62), 3:0 Мартин Сораков (66), 4:0 Мартин Сораков (76)

България U19: Светослав Вуцов, Християн Петров, Алекс Луканов, Георги Господинов (72-Александър Бучков), Валентин Цветанов (72-Александър Георгиев), Емануил Мирчев, Емил Ценов (86-Валентин Николов), Мартин Смоленски  (46–Мартин Сораков), Никола Илиев (57-Иван Тасев), Георги Трифонов в (77-Георги Н. Николов), Станислав Шопов (87-Пламен Цончев);

Селекционер: Ангел Стойков;