Втора победа за България U19 в Турция

Viasport 01/02/2021 17:15

Националният отбор по футбол за юноши до 19 години победи Молдова U19 с 2:0 в контрола, играна в Турция.

Головете паднаха след почивката.

Най-опасното положение през първата част за българския тим бе в 29-ата минута, когато след корнер Емил Ценов стреля с глава, но топката бе изчистена от голлинията от играч на Молдова.

В 44-ата минута Мартин Сораков едва не си отбеляза автогол, след като в опита си да изрита топката напред, тя се удари в гредата и излезе в корнер.

България поведе в 57-ата минута, когато капитанът Християн Петров засече с глава центриране от ъглов удар.

В 68-ата минута възпитаниците на Ангел Стойков удвоиха преднината си. Влезлият като резерва Иван Тасев с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле направи 2:0.

В 78-ата минута Кристиан Томов се намеси блестящо при удар на Мариус Маноле.

В първата контрола на турска земя, която се игра на 29 януари, българският тим победи Северна Македония с 4:0. Последната проверка на нашия отбор е на 4 февруари - срещу Шахтьор Донецк.