Валентина Димитрова 11-а в спринта на световното в Австрия

Биатлон
    Viasport 01/03/2021 17:30

Валентина Димитрова и Лора Христова продължават доброто си представяне на световното първенство по биатлон за младежи и девойки в Обертилиах (Австрия).

В спринта на 6 км при девойките старша възраст Валентина завърши на 11-о място, а Лора се класира 19-а. Припомняме, че само преди два дни двете бяха в топ 10 в индивидуалната дисциплина (ВИЖТЕ ТУК).

В днешния спринт Димитрова направи две грешки в двете стрелби и остана на 41.8 секунди от първото място. Христова също допусна два пропуска и финишира на 1.00.3 от победителката.

Останалите две българки в състезанието - Стефани Йолова и Лора Радковскa, завършиха съответно 44-а и 70-а. Йолова направи две грешки, а Радковска - 3.

Шампионка стана Лена Репинч от Словения с една грешка. Втора е италианката Линда Цингерле, също с един пропуск, а бронзовият медал е за Селина Гротиан от Германия, която повали и десетте мишени. В състезанието участваха 100 биатлонистки.

При юношите Константин Стоилов завърши 17-и с две грешки. Васил Зашев се класира на 46-о място с 5 пропуска. Деян Разложки зае 52-а позиция с 3 пропуснати мишени. Красимир Атанасов остана 76-и с 4 грешки. Шампион стана Денис Иродов от Русия, който повали и десетте мишени.