Голов празник за Национал (2007) в столичното първенство

Viasport 07/03/2021 12:10

Национал (2007) разби с 8:1 Ботев 57 в столичното първенство, деца "Б", първа група.

Домакините показаха изключително атрактивен футбол и още от първите минути започнаха да творят положения.

В 7-ата минута пробив на Боян Рангелов отдясно завърши с центриране към Румен Колев, който откри. Последваха серия от опасности, при които Рангелов излизаше на чисти позиции, но вратарят на гостите Борислав Агонцев успяваше да се намеси.

В 12-ата минута идентична ситуация като при първия гол отново беше реализирана от Колев.

В 16-ата минута Ботев 57 намали при единствената си атака чрез Дони Зоров. Последваха нови атаки за Национал, но Агонцев отрази дузина удари. Между 20-ата и 32-ата минута се развихри Боян Рангелов, който наниза хеттрик след серия страхотни пробиви на Марио Тачев.

Второто полувреме не предложи нещо различно. Още в началото хеттрик записа и Румен Колев, който в 37-ата минута прехвърли изключително технично вратаря за 6:1.

В 41-ата минута се получиха и най-красивите отигравания. Нападателите на Национал окупираха наказателното поле на гостите и в рамките на няколко секунди опитаха последователно странична и задна ножица, а ситуацията кулминира с четвъртия гол в мача на Рангелов, този път с глава.

До края играта се успокои в резултат и на множеството смени от двата отбора. Все пак, в заключителните минути остана време и за влезлия като резерва Деян Атанасов да се разпише, след красив финт и да оформи крайното 8:1.

---

Национал - Ботев 57 8:1 (5:1)

1:0 Румен Колев (7), 2:0 Румен Колев (12), 2:1 Дони Зоров (16), 3:1 Боян Рангелов (20), 4:1 Боян Рангелов (26), 5:1 Боян Рангелов (32), 6:1 Румен Колев (37), 7:1 Боян Рангелов (41), 8:1 Деян Атанасов (66)

Национал: Филип Вълов, Методи Атанасов, Виктор Димитров, Калоян Тотин, Кирил Котев, Валентин Кърчев, Юлиян Тачев, Деян Кирилов, Боян Рангелов, Румен Колев (Радослав Стоянов, Чавдар Цветков, Кристиян Кръстев, Мартин Ананиев, Мартин Шерденков, Деян Атанасов, Цветан Божков);

Треньор: Тошко Узунов;

Ботев 57: Борислав Агонцев, Борис Велинов, Йордан Шаламанов, Стефан Георгиев, Раян Цанзопулос, Стилиян Палчев, Симеон Петков, Петко Славов, Стефан Караколев, Дони Зоров, Методи Коцев (Валентин Спасов, Николай Георгиев, Пламен Иванов, Стефан Палигоров, Кристиян Алексиев, Златимир Михайлов, Виктор Попов);

Треньор: Веско Петров;