Ботев (Враца) спечели дербито на Северозапада в U15

Viasport 14/03/2021 14:45

Ботев (Враца) продължи добрата си серия в първенството на Елитната U15 след успех над Монтана като гост с 5:0, въпреки че отново беше без старши треньора си Тодор Гарев, който се възстановява от заболяване.

Срещата започна равностойно като дори домакините успяха да наложат лек превес. Постепенно, обаче, Ботев се активизира и в 10-ата минута Янислав Тонов с глава откри резултата.

Последваха опасни пробиви на Владимир Владимиров по дясното крило, при един от които в 24-ата минута последва разбъркване и отново Тонов покачи на 2:0.

Две минути по-късно Роберто Росенов пропусна от близо, а в последните секунди на полувремето Тонов оформи своя хеттрик, след многоходова атака.

Втората част започна в много по-лежерно темпо, като в един момент се получи и куриозна ситуация, при която защитниците на Ботев разиграваха помежду си и с вратаря в продължение на 4-5 минути.

В средата на полувремето, врачани отново натиснаха. Капитанът Митко Панов се разписа два пъти, след неразбирателства между вратаря на Монтана и защитниците пред него.

В 63-ата минута домакините стигнаха до единствената си чиста ситуация, но вратарят на Ботев Николай Иванов отрази удар от близко разстояние.

---

Монтана – Ботев 0:5 (0:3)

0:1 Янислав Тонов (10) 0:2 Янислав Тонов (24), 0:3 Янислав Тонов (34), 0:4 Митко Панов (55), 0:5 Митко Панов (59)

Монтана: Веселин Дойнов, Алекс Каменов, Алекс Иванов (Василен Нисторов), Венислав Иванов (Светлозар Иванов,), Галин Тодоров (Кристиян Барашки), Захарий Светлиев, Ивайло Тодоров, Иван Асенов, Радослав Славчев, Тимислав Рангелов, Цветослав Арсенов-капитан;
Резерви: Лоренцо Янков, Мирослав Милков, Анислав Милков;
Треньор: Панталей Заков;

Ботев (Враца): Николай Иванов, Стилиян Илиев, Станимир Стоянов, Павел Иванов (Иван Иванов), Николай Константинов, Деян Танчев, Митко Панов-капитан, Владимир Владимиров (Георги Василев), Янислав Тонов (Тихомир Тодоров), Роберто Росенов (Самуил Йолов), Пламен Петров (Денислав Ценов);
Резерви: Ивиан Илиянов, Румен Петров;
Треньор: Тодор Гарев;

Съдии: Даниел Иванов, Димитър Стоянов и Славян Бойков;
Делегат на БФС: Борислав Ненков;