U17: Ботев спечели дербито с Локомотив и записа 17-а поредна победа

Viasport 15/03/2021 07:00

Ботев спечели с 3:1 пловдивското дерби с Локомотив в Елитната група до 17 години, Изток. "Канарчетата" са лидери с пълен актив от 51 точки, Лудогорец е втори с 40, а Локомотив е трети с 37 т.

Хеттрик за "жълто-черните" отбеляза Никола Гелин. Гостите от Ботев поведоха в 12-ата минута. Локомотив изравни резултата в 23-ата минута с гол на Даниел Маджаров.

Пет минути преди почивката "канарчетата" отново поведоха. В средата на втората част Ботев вкара третото си попадение.

За "жълто-черните" това бе 17-а поредна победа в първенството.