В страхотен мач Славия постигна класическа победа над Национал в U17

Viasport 19/03/2021 20:10

В много красив и изпъстрен с положения мач Славия постигна победа с 3:0 над Национал в U17.

Първото полувреме предложи много комбинации и добри изпълнения и от двата отбора. Славия имаше ранно превъзходство и пропуски направиха Наско Кехайов и Валентин Петров. Домакините отговориха с чудесен пробив на Калоян Стрински, спасен от вратаря.

Развръзката дойде през втората част, когато темпото на игра скочи още повече. Първо Стрински от близо би във вратаря в 53-ата минута, а в ответната атака Георги Шопов стреля опасно, но Илиян Илиев атрактивно изби с една ръка.

В 56-ата минута Наско Кехайов намери отлично Шопов и той откри резултата. Веднага след това Лазар Гълъбов от домакините пропусна да изравни, останал сам срещу вратаря.

В средата на полувремето се стигна и до спорна ситуация. Михаил Ценов от гостите игра умишлено с ръка, за да спре опит за извеждащо подаване, но главният съдия му показа само жълт картон.

Между 70 и 80-ата минута Национал на няколко пъти пропусна да изравни, но натискът на домакините се увеличаваше. В последните 5 минути, обаче, Славия дочака нови шансове на контраатака. Влезлият като резерва Самуил Стойнев се възползва от дълго подаване и първо покачи на 2:0, а в продължението оформи и крайния резултат.