Спартак 1919 (Плевен) пребори Ботев във Враца в U15

Viasport 20/03/2021 14:55

Спартака 1919 (Плевен) победи като гост с 1:0 Ботев (Враца) в Елитната група до 15 години. Срещата бе последна от 18-и кръг.

Донякъде изненадващо, предвид отличната форма на Ботев, Спартак беше по-добрият отбор през цялата среща.

През първата част и двата отбора предложиха предимно битка и много хаотична игра. Едва към края се получиха някои по-смислени атаки, като в 30-ата минута Пламен Петров от домакините стреля над вратата от добра позиция.

В последните секунди Петър Стефанов надбяга защитниците на Ботев и вкара сам срещу вратаря.

Второто полувреме беше по-атрактивно, но противно на очакванията, отново гостите бяха по-концентрирани и агресивни. Печелейки повечето единоборства, те стигнаха до няколко положения.

Стефанов нацели гредата в 45-ата минута, а 6 минути по-късно само отличната намеса на вратаря Николай Иванов му попречи да удвои.

Положението се повтори и в 61-ата минута, когато момчетата от Враца се бяха втурнали напред и оставиха огромно пространство, но отново вратарят ги спаси.