България U16 започна с победа на турнира в Скопие

Viasport 24/03/2021 18:50

Юношеският национален отбор на България до 16 години (родени през 2005 година) стартира с победа турнира в Скопие.

На тренировъчният комплекс "Петър Милошевски" българските таланти, водени от селекционера Йордан Петков, победиха съвсем заслужено домакините от Република Северна Македония с 2:0.

Петър Кирев откри резултата за България след подаване на Асен Митков в 27-ата минута. До края на първата част младите български футболисти създадоха още голови положения, но припряност пред гола и липсата на опит не позволиха резултатът да бъде увеличен.

Второто попадение за България вкара Росен Маринов в 80-ата минута. В последните 20 минути на срещата едва домакините от Република Северна Македония се активизираха, като ситуации се откриха пред Амир Нухия, Хадис Таири и Мухамед Елмас. Но българският вратар Умут Хабил не позволи да бъде изненадан.

Втората среща на България е на 26-и март от 11 часа срещу Босна и Херцеговина. При победа българите ще спечелят турнира.

Последният двубой между Босна и Херцеговина и домакините от Република Северна Македония е на 28-и март от 11.00 часа.

---

РСеверна Македония - България 0:2 (0:1)

0:1 Петър Кирев (27), 0:2 Росен Маринов (80)

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 13. Георги Караиванов, 5. Росен Маринов, 3. Стилиян Стойчев, 15. Мартин Георгиев (17 – 4. Божидар Сидеров), 7. Захари Атанасов, 10. Асен Митков, 6. Виктор Василев, 8. Антоан Стоянов, 19. Петър Кирев, 22. Роберто Райчев (през втората част в игра влязоха 21. Васил Христов, 18. Чунг Нгуен До, 20. Алекс Николов, 17. Кристиан Грозданов)

Селекционер: Йордан Петков