България U16 с равенство във втория мач от турнира в Скопие

Viasport 26/03/2021 20:40

Юношеският национален отбор на България (родени през 2005 година) завърши 1:1 с Босна и Херцеговина във втория си мач от турнира в Скопие.

Двубоят се игра на терена на базата "Петър Милошевски" в столицата на Република Северна Македония.

Попадението за българския отбор вкара нападателят на Пирин (Благоевград) Васил Христов.

Босненците откриха резултата в 16-тата минута, когато Ведат Якупович бе точен с глава. Нашите обаче намериха сили за отговор и първо удар от дистанция на Алекс Попов се отби в гредата, а в 32-ата минута Васил Христов все пак възстанови равенството.

След почивката ситуациите пред двете врати не липсваха, но до нови попадения така и не се стигна. В самия край на двубоя Алекс Попов бе отстранен от игра за втори жълт картон.

В първата си среща момчетaта на селекционера Йордан Петков победиха домакините от Северна Македония с 2:0 с голове на Петър Кирев и Росен Маринов. Третата среща от турнира е в неделя, когато играят домакините и Босна и Херцеговина, а след мача ще стане ясно и крайното класиране.

---

България - Босна и Херцеговина 1:1 (1:1)

0:1 Ведат Якупович (16), 1:1 Васил Христов (32)

Съставът на България: 1. Иван Загоров, 14. Росен Божинов, 2. Борислав Даскалов, 15. Мартин Георгиев, 20. Алекс Попов, 16. Цветомир Тодоров, 18. Чунг Нгуен До, 11. Стефан Трайков, 17. Кристиан Грозданов, 21. Васил Христов, 9. Георги Димитров (през второто полувреме в игра влязоха 8. Антоан Стоянов, 7. Захари Атанасов, 22. Роберто Райчев, 5. Росен Маринов, 19. Петър Кирев, 13. Георги Караиванов, 10. Асен Митков)

Селекционер: Йордан Петков

Червен картон: Попов (90)