Отличен ЦСКА в Елитната група U15

Viasport 28/03/2021 14:10

ЦСКА продължава да доминира в Западната елитна група U15, като днес се наложи с 6:0 над Витоша 13.

През цялата среща футболистите в червено се забавляваха, създадоха най-разнообразни положения и в крайна сметка стигнаха до изразителния успех.

В първите минути, домакините се бранеха добре и съумяваха да затворят пространствата пред вратата си, но в 15-aта минута след перфектен пряк свободен удар, изпълнен от Илиян Димитров, ЦСКА поведе.

Димитров и Венцислав Иванов се отличаваха през цялото първо полувреме, като голмайсторът пропусна с глава в 22-aта минута след прекрасно центриране на Иванов.

В 27-aта минута Димитър Христов се извиси над всички при корнер и удвои резултата.

Второто полувреме продължи в същия тон като този път влезлите като резерви за "червените" Ангел Тодоров и Георги Христанов бяха в основата на всички опасности.

Тодоров намери гредата в 41-aта минута, а в 46-aта Христанов направи резултата класически след подаване на Венцислав Иванов.

Между 52-aта и 56-aта минута дойде време и Милен Георгиев, също появил се като смяна, да блесне. Първо негов чудесен удар бе с мъка спасен от вратаря Николай Вълков, а след това се стигна и до куриозен гол. Георгиев шутира, топката се отби в крак на защитник, описа странна парабола и прехвърли вратаря за 0:4.

Три минути по-късно Христанов отбеляза втория си гол в мача след плътен удар отдясно.

В 64-aта минута се получи интересна ситуация, при която Алексей Симов отбеляза гол след добавка, но страничният съдия отчете засада. Главният съдия Димитрина Милкова, обаче, авторитетно отмени решението на колегата си и призна попадението за крайното 0:6.

---

Витоша 13 - ЦСКА 0:6 (0:2)

0:1 Илиян Димитров (15), 0:2 Димитър Христов (27), 0:3 Георги Христанов (46), 0:4 Милен Георгиев (56), 0:5  Георги Христанов (59), 0:6 Алексей Симов (64)

Витоша 13: Николай Вълков, Димитър Стоянов, Георги Русинов-капитан, Андрей Ташев, Христо Станев, Никола Николов, Ивайло Чатов, Мартин Янков ( Костадин Русинов), Николай Миленов (Кирил Илиев), Николай Стойчев, Иван Иванов (Ивайло Нешев);
Резерви: Мартин Иванов, Благовест Банчев;
Треньор: Кирил Метков;

ЦСКА: Георги Гергинов, Илиян Димитров (Александър Благовестов), Тодор Цонев, Алексей Раданов, Димитър Христов, Димитър Петров, Венцислав Иванов, Кристиан Чачев (Алексей Симов), Христослав Ячев (Георги Христанов), Кирил Георгиев-капитан (Милен Георгиев), Александър Кожухаров (Ангел Тодоров):
Резерви: Габриел Петковски, Светозар Евтов;
Треньор: Стоян Ангелов;

Съдии: Димитрина Милкова, Светослав Славов и Мартин Станчев;
Делегат на БФС: Валери Петровски;