След 13 г. отново два бургаски отбора в Топ 6 при 17-годишните ватерполисти

Водна топка
Добави в Svejo
    BGswim.com 30/03/2021 12:30
След 13 г. отново два бургаски отбора в Топ 6 при 17-годишните ватерполисти

13 години по-късно, за втори път в историята на българската водна топка, два отбора от Бургас ще играят във финалната шестица при юношите младша възраст.

 

На квалификацията във Варна първите две места бяха заети от Черноморец и Нептун. Двата състава се класираха за финала съответно като първи и втори в група В. Същите два отбора от Бургас през 2008-а заедно са във финалната шестица – трети (Черноморец) и шести (Нептун) при юношите младша.

 

Съставът на Топ 6 бе допълнен от 3 варненски клуба, което редовно се случва в последните години във възрастта мъже U17. Сега от квалификацията в двете групи на басейн „Диана“ в столицата сред най-добрите шест отбора във възрастта намериха място КПС Варна, Аква Спорт и Черно море. Топ 6 оформи врачанският Ботев 2000.

 

Регламентът предвижда първите шест отбора да изираят финала по системата „всеки срещу всеки“, като първите 4 отиват на Суперфинал, където ще се разпределят медалите.

 

Всъщност най-силното варненско присъствие сред шестте най-добри при юношите младша е през 2017-а, когато 4 отбора от града са в Топ 6.

 

Година по-рано в първата шестица пък са 3 столични отбора, сега обаче нито един клуб от столицата не се класира за тази фаза. 2021 г. бележи и негативен рекорд за Локомотив Никола Нанов, който за първи път в историята си, започнала през 2005 г., няма нито един отбор в Топ 6 на държавните първенства при подрастващите в мъжкия пол. За същия този период клубът е абсолютен № 1 у нас по спечелени отличия в държавните шампионати именно в подрастващите възрасти на силния пол – 36 медала, от които 25 златни.

 

Резултати в София


Петък: Левски – Ботев 9-14, Аква Спорт – КПС Варна 8-9, Славия – Арена Бургас 11-15, Черно море – Ботев 2000 15-9

 

събота – КПС Варна – Локомотив НН 19-4, Аква Спорт – Ботев 15-10, Черно море – Славия 20-4, Ботев 2000 – ЦДНА 25-2,  КПС Варна – Ботев 15-6, Локомотив НН – Левски 6-7, ЦДНА – Арена Бургас 1-19, Славия – Ботев 2000 9-22  

 

неделя – Левски – КПС Варна 4-11, Локомотив НН – Аква Спорт 5-15, ЦДНА – Славия 5-11, Арена Бургас – Черно море 4-15, Левски – Аква Спорт 3-5, ЦДНА – Черно море 5-20, Арена Бургас – Ботев 2000 5-25, Локомотив НН – Ботев 5-9.

 

Резултати във Варна


Черноморец: с Нептун 14-7, с Комодор 15-5, с Локомотив Рс 19-7, с ЦСКА 18-7; Нептун: с Комодор 12-11, с Локомотив Рс 7-7, с ЦСКА 11-4; Комодор: с Локомотив Рс 11-7, с ЦСКА 9-8; Локомотив Рс – ЦСКА 7-6.

 

Класиране

 

Група А: 1. КПС Варна 12 точки, 2. Аква Спорт 9 т., 3. Ботев 6 т., 4. Левски 3 т., 5. Локомотив НН 0 т.

Група Б: 1. Черно море 12 точки, 2. Ботев 2000 9 т., 3. Арена Бургас 6 т., 4. Славия 3 т., 5. ЦДНА 0 т.

Група В: 1. Черноморец 12 т., 2. Нептун 7 т., 3. Комодор 6 т., 4. Локомотив Рс 4 т., 5. ЦСКА 0 т.

 

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари