Голово шоу остави развръзката за реванша между Национал и ЦСКА, набор 2005

Viasport 31/03/2021 18:40

Истински футболен празник се разигра в турнира за купата на БФС при набор 2005 между Национал и ЦСКА. Двата отбора играха страхотно и създадоха куп отлични положения за гол.

Срещата тръгна във вихрено темпо като още във 2-aта минута Кубрат Комсалов проби в наказателното поле и бе съборен. Отсъдената дузпа бе реализирана от Калоян Стрински за 1:0.

Радостта на домакините трая едва 30 секунди. След изпълнението на център, гостите стигнаха до наказателното поле, притиснаха Християн Атанасов, който не се разбра с вратаря и от половин метър си вкара куриозен автогол.

Последваха остри атаки и за двата отбора и така се стигна до 16-aта минута, когато година по-малкият Комсалов отново направи пробив, центрира и Стрински засече за 2:1.

Три минути по-късно шоуто продължи, но пред другата врата. Центриране намери непокрит Наско Цеков и той възстанови равенството.

Между 22-aта и 28-aта минута Георги Димитров и Кристиан Грозданов пропуснаха удобни ситуации за ЦСКА, а Стрински беше близо до своя хеттрик. Той, обаче, не закъсня. В 37-aта минута Комсалов отново беше съборен в наказателното поле, този път от Божинов и Стрински не сбърка за 3:2.

През втората част играта се накъса от повече нарушения, но темпото остана високо. Национал разчита предимно на дълги подавания, а гостите държаха по-често топката.

В 53-та минута майсторски изпълнен пряк свободен удар от Андрей Цой отново върна паритета в мача. Последваха няколко жълти картона и за двата отбора, а момчетата на треньора Румен Трифонов продължиха да диктуват събитията, но не успяваха да затруднят вратаря Борисов. В последните минути Росен Маринов бе близо да донесе успеха на ЦСКА, но ударът му с глава профуча над вратата.

---

Национал - ЦСКА 3:3 (3:2)

1:0 Калоян Стрински (2-дузпа), 1:1 Християн Атанасов (3-автогол), 2:1 Калоян Стрински (16), 2:2 Наско Цеков (19), 3:2 Калоян Стрински (37-дузпа), 3:3 Андрей Цой (53)

Национал: Борислав Борисов, Любомир Сарафски, Християн Атанасов, Христо Паракосов, Евгени Благов (Васил Казълджиев), Стилян Рангелов (Александър Попдимитров), Калоян Соколов, Данаил Марински (Димо Димчев), Робърт Иванов (Петър Георгиев), Калоян Стрински, Кубрат Комсалов (Денимир Велков)
Резерви: Камен Данков, Евгин Уланов;
Треньор: Филип Илков;

ЦСКА: Алекс Божев, Наско Цеков, Росен Маринов, Росен Божинов, Браян Стефков, Лъчезар Иванов, Андрей Цой (Алесандро Николов), Николас Пенев (Алекс Дамянов), Илиан Антонов, Кристиан Грозданов, Георги Димитров
Резерви: Кристиян Димитров, Кристиан Петров, Мартин Владимиров, Иван Нешков, Константин Йорданов
Треньор: Румен Трифонов;

Жълти картони: Стилян Рангелов, Калоян Стрински, Любомир Сарафски (Национал), Андрей Цой, Наско Цеков, Лъчезар Иванов (ЦСКА)