Левски обърна Ботев (Пловдив) за Купата (видео)

Viasport 05/04/2021 18:10

Левски обърна Ботев (Пловдив) от 0:1 до 2:1 в четвъртфинален мач реванш за Купата при набор 2007, играч на "Герена".

В първия двубой в Пловдив двата тима завършиха 2:2 и с общ резултат 4:3 "сините" се класираха за топ 4 в надпреварата.

Първото полувреме предложи много битка и малко голови положения, като двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част стартира отлично за "жълто-черните" и в 43-ата минута Мартин Табаков изведе пловдивчани напред.

Само няколко минути по-късно Табаков бе близо до това да убие интригата с втори гол, но останал очи в очи с вратаря пропусна.

В 55-ата минута груба грешка в отбраната на пловдивчани изведе Стивън Стоянчов на добра позиция и той изравни.

В 60-ата минута домакините получиха дузпа, която бе реализирана от капитана Михаил Петров и "сините" стигнаха до пълен обрат.