Ботев победи Левски на "Герена", но отпадна от Купата при набор 2003

Viasport 06/04/2021 16:30

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Левски в четвъртфинален мач реванш за Купата на БФС при набор 2003, игран на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов". В първия двубой "сините" се наложиха с 3:1 и с общ резултат 4:3 се класираха за топ 4 в надпреварата.

Пловдивчани откриха резултата в 30-ата минута, когато Никола Гелин получи в наказателното поле на "сините" и с удар покрай вратаря вкара за 0:1.

Домакините изравниха в 65-ата минута, когато Марин Петков засече центриране от корнер.

Отново Никола Гелин върна надеждите на "жълто-черните" за обрат с мощен удар под гредата в 83-ата минута.

В минутите до края футбол почти не се игра, а в добавеното време прехвърчаха искри между двете резервни скамейки.