17-годишен с дебютен гол за Левски в Първа лига

Viasport 06/05/2021 11:00

Юношата на Левски Марин Петков вкара дебютния си гол в Първа лига. 17-годишният талант имаше основен принос за победата на мъжкия тим при гостуването на Царско село с 2:0.

Нападателят даде ценно предимство на отбора си в мача, след като отбеляза първия гол в него.

Адриан Краев и Мартин Петков се пребориха за топката в центъра на терена. Здравко Димитров проби и изведе Марин на чиста позиция, а юношата на „сините“ прати топката в мрежата в 9-ата минута.

Това бе второ попадение за Петков с мъжкия тим в официални мачове през този сезон, след като преди това се беше разписал и във вратата на Славия в турнира за Купата на България.

Вторият гол за Левски бе отбелязан в 88-ата минута от завърналия се в игра Борислав Цонев, който малко преди това бе заменил именно Марин Петков.

Снимки: levski.bg