Зрелищен мач и излишни нерви между Национал и Ботев 57 в зоналното първенство при децата

Viasport 08/05/2021 16:30

Мач с две лица изиграха отборите на Национал и Ботев 57 в зоналното първенство на София за деца, родени 2006-2007.

През първото полувреме многото зрители станаха свидетели на страхотно шоу с много положения и голове. Още във втората минута Георги Анев от Национал се оказа сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен.

Минута по-късно перфектно изпълнен корнер беше засечен от Васил Дойчинов, който откри за 1:0. Последваха пропуски на Анев за домакините и Йоан Георгиев за гостите.

В 13-ата минута страхотно меле пред наказателното поле на Национал доведе до два блокирани удари, но при третия Алекс Петков изравни.

Две минути по-късно Емилио Димитров открадна от защитник, напредна и с техничен удар нацели гредата.

В 22-ата минута Петков изпълни пряк свободен удар за Ботев 57, който беше отразен от вратаря Борислав Иванов, но притичалият Иван Николов довкара за 1:2.

В 27-ата отново най-добрият в полувремето Петков беше близо до попадение, но страхотният му удар премина на милиметри над вратата.

Минута преди края Национал изравни. Центрирана топка беше изпусната от вратаря и Янислав Дорлоков на задна греда се разписа.

През втората част двата отбора излязоха преобразени, но в отрицателен аспект. Атрактивната игра отстъпи на повече битка в средата и излишни нерви. В 55-ата минута Васил Дойчинов от домакините беше изгонен след два жълти картона в рамките на две минути.

В 60-ата минута беше първата ситуация за полувремето, като Георги Бъчваров открадна топката от защитник на Ботев, но сам срещу вратаря стреля в него. В ответната атака влезлият като резерва за гостите Дони Зоров стреля до вратата.

Развръзката дойде в последните 4 минути. Центриране на Йоан Георгиев отдясно прехвърли вратаря на Национал и Антъни Ценов вкара с глава от голлинията за 2:3.

С последния удар в мача, Дони Зоров имаше възможност също да отбележи, но нацели гредата.

---

Национал - Ботев 57 2:3 (2:2)
1:0 Васил Дойчинов (3), 1:1 Алекс Петков (13), 1:2 Иван Николов (22), 2:2 Янислав Дорлоков (33), 2:3 Антъни Ценов (66)

Национал: Борислав Иванов (Мирослав Мирчев), Боян Камбуров (Мартин Ганчев), Яни Янев, Константин Борисов, Васил Дойчинов, Йордан Шопов, Данаил Михайлов, Мартин Витанов, Георги Анев (Мартин Пасалидис), Виктор Дачев, Янислав Дорлоков (Георги Бъчваров)
Треньор: Чавдар Славков;

Ботев 57: Ангел Богданов, Крум Ефтимов, Димитър Андреев, Антонио Геков (Мартин Вутов), Васил Иванов, Димитър Стоименов, Йоан Георгиев, Иван Николов (Иван Савов), Емилио Димитров (Дони Зоров), Алекс Петков (Георги Стефанов), Христо Марков (Антъни Ценов)
Треньор: Людмил Георгиев;

Жълти картони: Георги Анев, Константин Борисов, Данаил Михайлов, Васил Дойчинов (Национал); Иван Савов (Ботев 57)
Червен картон: Васил Дойчинов (Национал)

Автор и снимки: Ал. Алеков