Септември (2003) елиминира Лудогорец и се класира на финал за Купа БФС

Viasport 12/05/2021 13:25

Юношите старша възраст на Септември (София), набор 2003, се класираха на финала за Купата на БФС.

Столичани отстраниха Лудогорец след победа с 2:1 в Разград.

Първият мач от полуфиналите завърши 2:2 и така с общ резултат 4:3 отборът, воден от Иван Гешев, ще спори за трофея.

Срещата в Разград започна динамично. Домакините пропуснаха дузпа в началните минути, а  гостите създадоха две чисти голови възможности. В 38-ата минута Красиан Колев от състава на Септември се разписа след блестящо изпълнен пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме домакините изравниха от дузпа. В 65-ата минута "септемврийци" също получиха право да изпълняват единадесетметров наказателен удар. Зад бялата точка застана Красиан Колев, който стреля, вратарят изби, топката се върна в него и той довкара за крайното 1:2.

В другия полуфинал по-късно днес Левски посреща ЦСКА след победа на „червените“ с 2:1 в първия мач.

Финалът ще се играе на 26 май. Градът домакин ще бъде определен допълнително.

Източник: F/ФК Септември София / FC Septemvri Sofia