Левски надви Септември като гост, а вратар прави шоу като Алисон в U15

Viasport 17/05/2021 19:10

Проливният дъжд в София не попречи на футболистите на Септември и Левски да сътворят страхотен мач в U15. Двата отбора се понравиха с много комбинации, битка, а присъстваха и куриозни моменти.

Първата част тръгна вихрено, като още във 2-aта минута Левски поведе. Адриан Райчев проби опасно, направи серия финтове и с плътен удар с левия крак се разписа за 0:1.

Домакините реагираха мигновено и пропуснаха да изравнят в 4-aта минута след пропуск на Антонио Попов.

В 23-aта минута се стигна до равенство след страхотен гол от близо 30 метра на Валентин Доцев.

Минути по-късно Доцев опита да повтори упражнението, този път от пряк свободен удар, но Атанас Кехайов спаси. В последната минута на полувремето Борис Нишков също пропусна за Септември, като ударът му срещна гредата.

Второто полувреме повтори ранния сценарий от първото. В 36-aта минута Левски отново излезе напред, като красива многоходова комбинация бе завършена от влезлия като резерва Кристиян Йовов.

Голът стъписа домакините, които започнаха да грешат по-често и в 47-aта минута Адриан Райчев можеше да увеличи аванса на Левски.

В оставащите минути дъждът се засили и затрудни допълнително футболистите, но не липсваха и любопитни моменти.

В последните секунди, при центриране от корнер, вратарят на Септември - Александър Андреев, се втурна напред, подобно на Алисон от Ливърпул, но не успя да стигне до топката. Вместо това, играчите на Левски опитаха бърза контраатака, но Андреев се хвърли на геройски шпагат и предотврати извеждащо подаване на празна врата.

Срещата ще се запомни и с множеството картони, раздадени от съдията Кристина Георгиева, като причина беше по-скоро мокрият терен, отколкото някакви сериозни грубости.