ЦСКА (2007) вдигна Купата след драматичен обрат срещу Славия (снимки)

Viasport 20/05/2021 19:35

Децата на ЦСКА, родени през 2007 г., спечелиха Купата на БФС след драматична победа над Славия с 3:2. Финалът се проведе на стадиона в Бистрица.

Двата тима изиграха изключително интересен мач, изпълнен с голове, положения и  разбира се, много емоции.

В 10-ата минута бе първото опасно положение в мача, когато Илия Димитров от ЦСКА се озова на стрелкова позиция, но вратарят на Славия отрази удара. "Червените" имаха още 2-3 ситуации, в които не затрудниха отбраната на "белите".

Удар на Владимир Драганов от Славия мина над вратата. Играчите, водени от Мариян Стоянов, поведоха в резултата в 28-ата минута. Денис Станоев откри с удар от

границата на наказателното поле.

Малко по-късно "белите" имаха страхотен шанс да удвоят преднината си, когато изстрел на Кристиян Димитров от Славия бе спасен от стража на ЦСКА.

Минута след началото на второто полувреме ЦСКА изравни с гол на Виторио Шотев.

През второто полувреме положенията се редуваха и пред двете врати. В 58-ата минута
след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА топката стигна до Кристиян Димитров, който бе ставен сам и не сгреши - 2:1 за "белите".

Развръзката дойде в последните минути.

ЦСКА изравни за 2:2 с гол, постигнат директно от ъглов удар на Юлиан Гилов.

В последната минута резервата Антон Толев донесе победата на "червените".

Секунди преди края треньорът на ЦСКА Димитър Андонов беше изгонен след бурна реакция срещу главния съдия.