ЦСКА и Лудогорец с атрактивно равенство в U17

Viasport 23/05/2021 20:55

Страхотен мач изиграха ЦСКА и Лудогорец при U17, като ремито може да се сметне за справедливо.

Първата част бе изцяло за домакините, които заредиха опасности от самото начало. Във 2-aта минута Александър Георгиев засече отлично центриране на Юлиан Илиев, но нацели гредата. Минута по-късно разбъркване след корнер завърши с опасен удар за "червенитe", но над вратата.

В 18-aта минута нова опасна комбинация между Илиев и Георгиев завърши с гол на последния за 1:0.

Второто полувреме отново тръгна силно за ЦСКА, като в 48-aта минута неразбирателство след ъглов удар в наказателното поле на гостите остави Росен Маринов сам и той удвои. За жалост на ЦСКА, максимата, че 2:0 е най-коварният резултат, се оказа вярна.

Гостите натиснаха и между 54-ата и 68-ата минута имаха няколко много добри ситуации, две превърнати в голове.

Първо Йоан Йорданов довкара спасена от вратаря Алекс Божев топка в 57-ата минута, а в 63-ата топовен шут на Димитър Иванов възстанови равенството.

В последната секунда, зрителите можеха да станат свидетели на драма, но съвсем сам пред вратата Антоан Драгомиров от ЦСКА стреля високо.

---

ЦСКА - Лудогорец 2:2 (1:0)

1:0 Александър Георгиев (18), 2:0 Росен Маринов (48), 2:1 Йоан Йорданов (57), 2:2 Димитър Иванов (63)

ЦСКА: Алекс Божев, Виктор Атанасов, Мартин Влаевски, Александър Димов, Росен Маринов (Васил Найденов), Йоан Лозанов-капитан, Ясен Спиров (Ясен Цеков), Юлиан Илиев, Александър Георгиев (Антоан Драгомиров), Георги Чорбаджийски, Павел Жабов

Резерви: Калоян Асенов, Антъни Кери, Йордан Захов;

Треньор: Ивайло Станев;

Лудогорец: Умут Хабил, Несин Салим-капитан, Георги Караиванов, Александър Стоянов, Любослав Маринов (Радослав Захариев), Георги Янев (Борислав Рупанов), Мартин Тодорски, Димитър Иванов, Тончо Георгиев, Йоан Йорданов, Петър Кирев (Денис Кехайов);

Резерви: Християн Стоянов, Карлос Сотиров, Христо Георгиев, Ибрям Хабил;

Треньор: Христо Господинов;

Съдии: Ивайло Ненков, Дарин Иванов и Виктор Кукуянов;

Делегат на БФС: Валери Петровски;

Жълти картони:  Юлиан Илиев, Георги Чорбаджийски, Антъни Кери (ЦСКА), Несин Салим, Христо Господинов (Лудогорец)