Септември U18 разби ЦСКА и триумфира с Купата (обновено, снимки)

Viasport 26/05/2021 19:55

Септември U18 спечели Купа БФС, а с това и правото да участва в Младежката шампионска лига през следващия сезон. На финала отборът, воден от Иван Гешев, разгроми с 6:2 ЦСКА.

Мачът се игра тази вечер на стадион "Славия" при голям интерес. Срещата предложи много голове, обрат, положения и, разбира се, много емоции. Победата за Септември (2003) можеше да бъде и по-изразителна.

Началото на мача не предвещаваше такъв разгром за "червените". Тимът, воден от
Добри Митов, поведе в 3-ата минута с попадение на Марк-Емилио Папазов.

Пет минути по-късно Септември имаше възможност да изравни. Главният съдия отсъди дузпа за нарушение срещу Мартин Стойчев. Ударът на Иван Аврамов от бялата точка бе отразен от вратаря на ЦСКА Ивайло Илиев.

В 14-ата минута Иван Аврамов изравни, а в 28-ата резултатът стана 2:1 за Септември. Мартин Стойчев атакува отдясно и подаде успоредно на голлинията към Симеон Алекснадров, който не сгреши.

Три минути по-късно капитанът Панайот Пасков вкара за 3:1 след центриране от корнер. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Септември разпиля отбраната на съперника.В 56-ата минута играчите на Иван Гешев организираха прекрасна контраатака, завършена от Мартин Стойчев след асистенция на Симеон Александров.

Минута по-късно ЦСКА върна едно попадение чрез Александър Бучков.

В 60-ата минута Септември отбеляза пети гол. Симеон Александров атакува отдясно, подаде в наказателното поле, където негов съотборник отправи удар във вратаря, топката попадна в Иван Аврамов, който бе точен за 5:2

В 87-ата минута Септември отново получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Аврамов. Панайот Пасков оформи крайното 6:2.

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК

Септември - ЦСКА 6:2 (3:1)

0:1 Марк-Емилио Папазов (3), 1:1 Иван Аврамов (14), 2:1 Симеон Александров (28),
3:1 Панайот Пасков (31), 4:1 Мартин Стойчев (56), 4:2 Александър Бучков (57),
5:2 Иван Аврамов (60), 6:2 Панайот Пасков (87-дузпа)

Септември: Петър Мильотев, Адреан Стойков (Мирослав Колев), Мартин Филипов, Божидар Пиралков, Георги Иванов (Илиан Тонов), Панайот Пасков-капитан, Теодор Андреев, Иван Аврамов, Красиан Колев, Мартин Стойчев (Борислав Маринов), Симеон Александров (Крис Вълчинов);
Резерви: Владимир Иванов, Николай Желязков, Александър Марков;
Треньор: Иван Гешев;

ЦСКА: Ивайло Илиев, Александър Бучков, Калоян Пехливанов, Мартин Аврамов,
Стоян Гюров, Алпай Рамадан, Любомир Цветанов (Виктор Атанасов), Калоян Стоилов, Мартин Смоленски-капитан, Мартин Сотиров (Данаил Стойчев), Марк-Емилио Папазов (Юлиан Илиев);
Резерви: Константин Касабоков, Цветомир Йорданов, Веселин Борисов, Димитър Горанов;
Треньор: Добромир Митов;