Леден дъжд скова Национал и Спартак 1919 (Плевен) в U15 за 0:0

Viasport 30/05/2021 23:00

Национал и Спартак 1919 (Плевен) завършиха наравно 0:0 в среща от втората шестица на U15.

Лошото време в столицата допринесе за по-постната продукция от два отбора, които в последните кръгове доказаха, че имат много по-сериозни възможности.

Първата част започна с битка в средата на терена и множество дълги топки.

Чистите опасности бяха малко, като един-единствен път вратарят на Спартак Кристиан Цонков се наложи да избива хубав удар.

Второто полувреме предложи повече възможности. Влезлият като резерва за Национал Васил Дойчинов имаше уникален шанс в 60-ата минута, но сам срещу вратаря тръгна да нагласява топката на по-удобния си крак и ударът му беше отразен.

Гостите отговориха минута по-късно с хубав удар с глава на Валентин Недялков, който пропусна целта на сантиметри.

В последните 5 минути на два пъти домакините бяха близо до скъпоценния гол. Първо Денимир Велков стреля опасно, но Цонков спаси, а в последните секунди ударът на Васил Казълджиев прелетя над гредата.