Волейболистите на Левски с титла при кадетите

BGvolleyball.com 31/05/2021 09:00

Левски София стана шампион на България в първенството по волейбол за кадети (състезатели, родени 2004/2005 година).

На финала в разложката зала „Септември“ представителите на „сините“ надиграха ВА Стойчев-Казийски с 3:1 (25:16, 26:24, 23:25, 25:19).

Така Левски триумфира с титлата, а волейболистите на ВАСК завършиха със сребърните отличия.

Най-резултатен за успеха на левскарите стана Лазар Бучков, който постигна впечатляващите за център 19 точки. Венислав Антов записа 17, а Кристиан Титрийски и Александър Къндев добавиха по 16.

Това е втора титла за ВК Левски София след златния триумф на юношите под 20 години в Дупница по-рано през този месец.

В малкия финал волейболистите на Люлин победиха Славия с 3:1 (22:25, 25:20, 25:23, 25:20).

Така люлинци завършиха с бронзовите отличия, а Славия оформи финалната четворка на турнира.