ЦСКА класира трети отбор на финал, 16-годишните "армейци" елиминираха Ботев (Пловдив)

Viasport 31/05/2021 17:55

Трети отбор от школата на ЦСКА ще играе на финал за Купа БФС за сезона. След като юношите старша възраст (2003) и децата (2007) на "червените" стигнаха до битката за трофея, днес това сториха и юношите младша възраст, набор 2005, с треньор Румен Трифонов.

Първият мач в Пловдив преди няколко дни завърши с победа с 1:0 за домакините, но "армейците" заличиха пасива и победиха с 3:0 в София.

Головете отбелязаха Кристиан Грозданов, Николас Пенев и Георги Димитров.

"Червените" доминираха почти през целия мач, с изключение на няколко минути в началото на второто полувреме.

В 11-ата минута Кристиан Грозданов беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и откри за 1:0. В 20-ата Георги Димитров пропусна да удвои с глава. Минута по-късно Ботев изпусна най-чистото си положение чрез Монир Ал Бадарин, чийто удар бе спасен.

В 35-ата минута перфектно центриране на Илиан Антонов затрудни вратаря и Николас Пенев вкара за 2:0.

Втората част Ботев направи плах опит да се върне в мача, но пропуск направи резервата Димитър Диклиев. В 64-ата минута ЦСКА уби интригата като разбъркване пред вратата завърши с точен удар на Георги Димитров за 3:0.

Съперник на ЦСКА на финала ще бъде победителят от сблъсъка Левски - Славия. "Сините" взеха аванс от 2:1 в първия мач, реваншът е тази вечер.

Припомняме, че юношите старша възраст на ЦСКА загубиха финала за Купата от Септември с 2:6, а децата вдигнаха отличието след 3:2 срещу Славия.