Славия U16 триумфира с Купата

Viasport 10/06/2021 19:45

Славия спечели Купа БФС при юношите младша възраст, родени през 2005 година.

На финала, който се проведе днес на националния стадион "Васил Левски" в София, "белите" победиха ЦСКА с 2:0.

Славия поведе в 21-ата минута, когато след центриране отдясно Роберто Райчев с глава засече за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме "белите" удвоиха аванса си. Точен за тима, воден от Светослав Колев, отново бе Роберто Райчев.

В средата на полувремето Райчев имаше шанс и за хеттрик, но вратарят на ЦСКА Алекс Божев спаси.

"Червените" така и не успяха да затруднят отбраната на "белите".

Славия спечели заслужено и заслужава поздравления за представянето си в целия турнир.

Припомняме, че ЦСКА имаше представители и в трите финала за Купа БФС. Децата, набор 2007, победиха Славия с 3:2, а юношите старша възраст загубиха от Септември с 2:6.