Дузпи определиха първите четири отбора на детски турнир в Хасково, шампион е Харманли 04 (снимки)

Viasport 11/06/2021 13:40

Отборът на ФК Харманли 04 (Харманли) спечели детския футболен турнир за Купата на Кока Кола, който се проведе на градския стадион в Хасково.

Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът” и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха 8 отбора от региона, съставени от момчета, родени след 01.01. 2010 година.

Във финала Харманли 04 победи ОФК Хасково с 3:2 след изпълнения на дузпи (0:0 в редовното време). Любопитното е, че малкият финал също приключи с удари от бялата точка. Третото място зае тимът на ФК Бригада (Димитровград) след 3:2 срещу Свиленград 1921 (редовното време завърши 1:1).

Пети в крайното подреждане се нареди ФК Хасково 1957 след победа с 2:1 над съгражданите си от Респект (Хасково).

В спор за 7-о място Хеброс 1921 (Харманли) победи ФК Димитровград 1947 с 3:2.

Шампионът ФК Харманли 04 бе награден лично от кмета на Хасково Станислав Дечев. Градоначалникът пък получи приза за най-голям принос към турнира, който му бе връчен от председателя на Областния съвет на БФС – Хасково Митко Маринов.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира.