Левски срещу ВА Стойчев-Казийски на финал за прекадети

BGvolleyball.com 12/06/2021 22:00

Отборите на Левски София и ВА Стойчев - Казийски достигнаха до спора за титлата в държавното първенство по волейбол на България за прекадети (състезатели, родени 2006/2007 година). Финалният турнир се провежда в столичната зала „Левски София“, като представителите на ВАСК ще защитават титлата си от 2019 година, когато за последно бе излъчен шампион в тази възраст.

Надпревара се радва на изключително голям интерес. Много родители, фенове и спортни специалисти дойдоха да наблюдават младите състезатели, като трибуните бяха изпълнени с публика. Специално за финалната фаза в залата бе и волейболната ни звезда Матей Казийски за да подкрепя своя тим на полуфиналите.

В първия полуфинал от надпреварата Левски надигра Виктория Волей с 3:1 (22:25, 25:14, 25:15, 25:22). Двубоят предложи емоции, тъй като „сините“ бяха фаворит, но викторианците се впуснаха с голям хъс и сърцатост, като оказаха съпротива.

Така в първия гейм домакините водеха със 17:12, но се отпуснаха. Пловдивчани използваха ситуацията и направиха точкова серия от сервис, като изравниха. Това доведе до известен смут в редиците на левскарите, те не можаха да се съвземат и Виктория Волей наложи волята си, като поведе с 1:0.

Това бе като шамар за „сините“. В следващите две части те излязоха мобилизирани и показаха възможностите си, като разгромиха съперника с голяма разлика.

Пловдивчани обаче не се предадоха и в четвъртия гейм отново дадоха солиден отпор. В крайна сметка "сините" не допуснаха изненада, наложиха волята си във важния момент и затвориха мача с крайното 3:1.

За разлика от първия, във втория полуфинал нямаше интрига. Волейболистите на ВАСК победиха Хебър (Пазарджик) с категоричното 3:0 (25:11, 25:15, 25:19) като буквално прегазиха съперника.

Волейболистите на ВАСК бяха с една класа над съперника, а съставът на Хебър не успя да окаже съпротива през целия мач.

Така в неделния ден, 13 юни, в зала "Левски София" ще се играят двубоите за разпределение на медалите.

От 11:00 часа в спор за бронзовите медали ще се срещнат Виктория Волей и Хебър.

От 16:30 часа е големият финал, който ще противопостави Левски София и ВА Стойчев-Казийски.