Класическа победа за Национал над Берое в U15

Viasport 13/06/2021 22:10

Национал се справи сравнително лесно със съпротивата на Берое в късния мач при U15.

Домакините доминираха изцяло през първото полувреме и изковаха победата след чудесни комбинации и голове.

Във 2-ата минута неразбирателство в наказателното поле на Берое остави сам Васил Казълджиев и той откри. Минута по-късно Александър Сребров бе близо да удвои, но шутът му мина над гредата.

Последваха минути на битка в средата, но атаките на Национал продължаваха да бъдат по-опасни.

В 29-ата минута с плътен удар Кубрат Комсалов направи 2:0, а 3 минути по-късно при центриране от свободен удар Сребров засече с глава, топката се отби в гърба на защитник на Берое и отново се озова в мрежата.

Второто полувреме предложи значително по-спокойна игра, като Берое погледна по-смело напред. В 40-ата минута Стефанос Антониу излезе сам срещу вратаря Борислав Иванов, но последният съумя да избие с крак. Отново Иванов се намеси в 64-ата минута при удар на Давид Тодоров.

В последните секунди, Комаслов можеше да направи резултата още по-изразителен, но ударът му прелетя над вратата.