България WU19 спечели турнира Pirin Women′s Cup

Viasport 15/06/2021 14:15

Националният ни отбор по футбол за девойки до 19 години се наложи над тима на Северна Македония с 3:2 в последната си среща от турнира Pirin Women\\′s Cup. Така родните футболистки заеха първото място в класирането, след победата си над Албания с 4:2 в петък.

Срещата започна добре за България, като Йоана Станкова откри резултата още в 8-ата минута.

В рамките на първото полувреме Северна Македония отбеляза 2 гола - в 35-ата и 39-ата минута, но футболистките на Елена Пеева съумяха да изравнят в 70-ата минута с гол на Ивелина Павлова.

В 74-тата минута Здравка Парапунова оформи крайния резултат 3:2.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 5. Ванеса Стойчева, 6. Мария Дикелова (61\\′ 4.Ванеса Иванова), 7. Божидара Иванова (46\\′ 11. Кристияна Димитрова), 8. Кристиана Караиванова, 10. Здравка Парапунова, 13. Мирослава Пейкова, 15. Емануела Найденова, 17. Екатерина Желева (46\\′ 21. Надежда Иванова), 18. Ивелина Павлова, 19. Йоана Станкова (61\\′ 14. Александра Атанасова);

Селекционер: Елена Пеева