Ясни са полуфиналистите за Купа БФБ при момчетата U14

BGbasket.com 20/06/2021 10:00

Тунджа – Академик Бултекс 99 и Черно море Тича – БУБА Баскетбол са двата полуфинала в турнира за Купа БФБ при момчетата U14. Надпреварата започна вчера в столичната зала „Универсиада".

В първата среща Тунджа надви Рилски спортист с 99:36.

Още след първата четвърт ямболии поведоха с 31:10, докато във втората съперникът им отбеляза едва 2 точки и на почивката те се откъснаха с 55:12. Ситуацията не се промени и след паузата, като Тунджа поддържаше висока резултатност и преди заключителната четвърт вече бе напред с 80:26, а до края направи успеха си още по-изразителен.

Черно море Тича също не срещна проблеми срещу Балкан във втория мач за деня, побеждавайки го с 85:37.

„Моряците“ също имаха двуцифрена преднина след първата част – 22:12. Последваха 10 безответни точки за тях, като на почивката те се откъснаха с 46:20. Интригата изчезна окончателно през третия период, в който „зелените“ реализираха само 3 точки срещу 22 за опонента си. Така преди последните десет минути варненци водеха с 68:23. Заключителната четвърт бе най-равностойна, но на практика вече мачът се доиграваше.

Подобно и на първите два мача, БУБА също постигна убедителен успех срещу Шумен с 90:48.

Столичният отбор взе инициативата още в началните минути и след първата част бе напред с 29:16. Разликата продължи да расте и през втория период, а на почивката БУБА водеше с 56:26. Тимът запази високата си резултатност и след паузата, докато гостите имаха доста проблеми в третата четвърт, в която вкараха само 5 точки и след края й вече изоставаха с 51. Шумен заличи част от изоставането си в оставащото време, но крайният победител вече бе ясен.

Оспорван бе единствено последният четвъртфинал тази вечер, в който Академик Бултекс 99 надви ЦСКА с 51:45.

След доста оспорвана първа четвърт пловдивският тим поведе с 11:8. Ключов се оказа вторият период, след който на почивката гостите вече се оттеглиха с двуцифрен аванс – 29:16. След паузата играта започна сравнително равностойно, а преди решителните десет минути „червените“ намалиха за 31:42. Те продължиха да топят разликата и в оставащото време, но Академик все пак спечели мача.