България U17 взе реванш от Сърбия и завърши на пето място в Европа

BGvolleyball.com 18/07/2021 19:45

Националният отбор по волейбол за юноши под 17 години завърши на пето място на европейското първенство в Тирана (Албания). Воденият от Виктор Карагьозов тим надделя над Сърбия с 3:1 (25:23, 28:26, 23:25, 25:20).

Волейболистите ни изковаха успеха с дух и воля за победа във важните моменти. Единствено в третата част сърбите съумяха да се наложат, но не се стигна до нищо повече. "Трикольорите" взеха реванш за драматичната загуба от груповата фаза преди дни с 2:3 гейма.

Двата отбора започнаха равностойно, след което нашите се откъснаха и поведоха. "Лъвчетата" бяха по-добри от съперника на всички елементи, но допуснаха да бъдат настигнати от "плавите". Интригата в ключовите моменти бе пълна, но родните състезатели успяха да излязат от ситуацията и да спечелят гейма.

Играта започна идентично и във втората част, след което "репрезентация" поведе. Положението се запази за кратко, впоследствие борбата бе за всяка точка. Представянето ни се подобри и нашите направиха обрат. Сръбските състезатели отново опитаха да останат в гейма, но в крайна сметка авансът ни се увеличи след битка и четири геймбола.

В третата част нашите бяха водещи през по-голямата част от времето, но допуснаха съперникът да вкара интрига. След игра на амплитуди и размяна на роли "плавите" взеха своето от мача, намалявайки пасива си.

Решителната четвърта част премина под диктовката на нашите момчета, които играха вдъхновено и мотивирано. Така, освен че спечелиха петото място, момчетата на Виктор Карагьозов взеха и реванш от "плавите" за загубата от груповата фаза.

Най-резултатен бе Александър Къндев с 24 точки (1 ас, 2 блокади), Стилян Делибосов завърши с 13 точки (5 блокади). Кристиан Андреев добави 12 точки (1 ас, 1 блокада), толкова добави и Георги Бъчваров (3 блокади). За съперника Лука Станкович бе с най-голям актив - 21 точки (2 аса, 3 блокади), Лука Степанович приключи с 20 точки (1 ас, 3 блокади)